Viscerális terápia

A viscerális terápia egy manuális kezelési módszer, amely során a  finom technikákkal stimuláljuk a belső szerveket a test működésének és egyensúlyának javítása érdekében.

Visceral kezelés
Belső szervek
Mi a Viscerális terápia?

A belső szervek speciális manuális kezelése

A viscera szó a zsigeri, hasi szervek összefoglaló neve. A viscerális terápia célja a belső szervek és a többi szerv közötti harmonikus kapcsolat helyreállítása.

A szervezet egyensúlyát részben a fascia, vagyis a kötőszöveti rendszer biztosítja, amely nemcsak az izmokat, ízületeket és idegeket, hanem a szerveink falát is burkolja. Minden szervünk mozog, azonban ha az őt körülölelő szöveti burok kiszárad, merevvé válik és nem mozog, akkor az adott szerv sem tud a saját környezetéhez képest elmozdulni. Ez idővel diszharmóniához, feszültségekhez és az adott szerv funkciójának károsodásához vezethet, ami betegségek kialakulását eredményezheti.

Sajnos ezek a feszültségek és diszharmóniák nem mindig mutathatók ki képalkotó vagy laborvizsgálatokkal. Ezért fordul elő gyakran, hogy egy negatív ultrahang vagy laboreredmény ellenére is tünetei vannak a páciensnek.

Hogyan segít a viscerális terápia?

Javítja a belső szervek mozgékonyságát és segíti egészségének helyreállítását

A terápia során a hasfalon keresztül tapintjuk és érezzük ezeket a szöveti feszüléseket, legyen szó bármely belső szervünkről: gyomor, máj, hasnyálmirigy, mellékvese, vese, belek, kismedencei és nemi szervek, mellkasi szervek (tüdő, lép).

Finom manuális fogásokkal dolgozunk a belső szerveken és azok felfüggesztésein. A kezeléssel oldani tudjuk a le- és összetapadásokat a hasüregen belül, ezáltal javítani tudjuk az adott szerv keringését, ami pozitívan hat a működésére is.

Viscerális terápia
Emberi test
Az emberi test összefüggései

Minden mindennel kapcsolatban áll

Mivel a fascia szöveti rendszer teljesen behálóz minket, így csak egy funkcionális egységként tudunk rá tekinteni.

Gyakran előfordul, hogy a visszatérő, terápiarezisztens mozgásszervi panaszok hátterében egy belső szerv funkcióromlása figyelhető meg. Gondoltad volna? Például krónikus jobb vállpanaszok esetén mindig teszteljük a májat, bal váll esetében a gyomrot. Ugyanis minden szervünk ad a testünknek egy úgynevezett „referred pain”-t, ami az adott régió krónikus fájdalmát, mozgásterjedelem beszűkülését, blokkját okozhatja!

Az emberi test egy csodálatos, kerek egész, azaz minden mindennel összefügg.

Találd meg a belső egyensúlyt!

Kezdd el a viscerális terápiát, és támogasd tested természetes harmóniáját!

A terápia során az egyes belső szervek közvetlen közelében vagy tőlük távolabb eső indirekt kapcsolódási ponton feltérképezzük a szöveti feszüléseket és igyekszünk ezeket oldani és biztosítani az adott szerv normál élettani funkcióját.

Hogyan zajlik a kezelés?

A terápia menete, időtartama és gyakorisága

Az első találkozás alkalmával részletes anamnézis, kikérdezés és dokumentálás történik. Kérlek, hozd magaddal az összes korábbi vizsgálati dokumentációt, ami az adott problémára vonatkozik, valamint szükséges egy friss hasi ultrahang felvétel is. Ez alapján tudok tájékozódni, hogy mit és milyen mértékben kezelhetek közvetlenül vagy csak távolabbról.

Ajánlott kényelmes, könnyű ruházatban érkezni – itt lehetőség van az átöltözésre is.

A kezelések száma nagyban függ a kiindulási állapottól és a probléma súlyosságától, de általában 4-5 alkalom szükséges. A két alkalom között minimum 2 hét szünetet tartunk, hiszen az itt elindított folyamatok nem állnak meg a kezelőben, hanem tovább dolgoznak benned.

A kezelés időtartama: 1–1,5 óra.

Viscerális Anamnézis

Mikor van szükséged a Viscerál terápára és mikor nem ajánlott?

Mikor van szükséged a terápiára?
  • Krónikus, terápiarezisztens mozgásszervi panaszok esetén
  • Emésztési problémáknál: reflux, IBS, puffadás, hasi görcsök, krónikus székrekedés, ételintoleranciák
  • Gyulladásos bélbetegségeknél: Crohn, Colitis ulcerosa
  • Méh, petefészek, prosztata problémák esetén
  • Kismedencei kórképek, visszatérő hólyaghurutok esetén
  • Cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia fennállásakor
  • Hosszan tartó, sok gyógyszerezéssel és nagy immobilitással járó betegségek után
  • Nagy hasi műtétek után, minimum 12 héttel

Amikor nem javasolt:

Bejelentkezés Viscerális terápiára

Kotogányné Lőrincz Krisztina