Menü
Elérhetőségünk

Funkcionális fascia tréning

Fedezd fel tested titkos erejét, a fasciát, és javítsd a mozgásod rugalmasságán!
Ismerd meg, hogyan lehet a mozgásod újra természetes és könnyed!

Fascia - rugalmas nő
Fascia szöveg illusztráció
Mi a fascia?

A testünk "rugalmassági motorja"

Gondolj a testedre, mint egy tökéletesen illeszkedő, minden irányban rugalmasan nyúló ruhadarabra. Ez a „ruha”, amiről beszélünk, valójában a fascia, egy kollagén rostos kötőszövet, ami mindenhol ott van a testedben. Ez a rugalmas háló az izmaidat, a belső szerveidet, az érfalaidat, az ínakat és még a csonthártyát is beborítja.

Amikor mozogsz, a fascia, mint egy rugalmas gumiszalag, húzódik és nyúlik, ezzel energiát tárolva. Amikor a mozgásod befejeződik, ez az energia visszapattan, segítve a következő mozgásodat, így kevesebb energiát igényelve tőled.

De a legfontosabb, hogy mindez a folyamat csak akkor működik tökéletesen, amikor az izmaid és a fasciád harmonikusan együttműködnek. Ekkor lesz a mozgásod könnyed, rugalmas, energiahatékony és feszülésmentes.

Ha a fascia nem működik rendesen

A rugalmatlanság és fájdalom forrása

De mi történik, ha a fascia rendszer nem úgy működik, ahogyan kellene?

Nos, a következmények nem éppen kellemesek.

Képzeld el úgy, mintha a gumiszalagba, amit az előbb említettünk, csomót kötnél. Húzod, elengeded, de már nem pattan vissza rugalmasan. A tested ekkor merevnek, fáradtnak és feszültnek érzi magát.

Hibas fascia szövet illusztráció
Nyújtást végző nő

A testednek, különösen a fasciának, szüksége van megfelelő mozgásra és nyújtásra. Ha ez nem történik meg, a fascia sérülhet, ami fájdalomhoz, rossz testtartáshoz, és a mozgásod minőségének romlásához vezethet.

A rosszul működő fascia jelei
  • elnehezült mozgás, mintha az egészt tested ólomból lenne,
  • rossz testtartás,
  • gyakori fejfájás,
  • vállfájdalom,
  • csukló- vagy könyökfájdalom,
  • derékfájdalom,
  • csípőfájdalom,
  • térdfájdalom,
  • talpfájdalom

Fascia kezelés: A rugalmasság visszaállítása

Ha újra rugalmasságot, könnyedséget, fájdalommentes mozgást szeretnél az életedben, foglalj időpontot most a fascia tréningre.

Tedd meg az első lépést a rugalmasságodért!

A tréning célja és menete

A Funkcionális Fascia Tréning célja a fascia rugalmasságának javítása és a helyes mozgásminták elsajátítása. Az edzések dinamikus nyújtásokkal, irányváltoztatásokkal, aszimmetrikus pozíciókkal és finom szökkenésekkel lazítják a szöveteket és serkentik az anyagcserét.

Fontosnak tartjuk, hogy minden ízületet a szerkezetének megfelelően, az összes lehetséges mozgássíkban átmozgassunk.

Az órák végén SMR hengerrel dolgozzuk át a teljes testet, így segítve a fasciának a regenerálódásban. A tréningek között legalább 3 napnak kell eltelnie a teljes regenerálódáshoz. Az eredmény: egy rugalmasabb, fájdalommentes test, és már 2-3 alkalom után érezhető a hatás.

Hengerező férfi
Torna után felfrissült nő
Mit érezhetsz a tréning után?

Újraéledés és felfrissülés

A tréning után újraéledést és felfrissülést érezhetsz, könnyedebbnek és tisztábbnak érezheted a mozgásodat, mintha levettél volna egy nehéz kabátot, és a szöveteid szinte fellélegeznek.

Másnap észreveheted, hogy izomlázad van – de egy újfajta, még soha nem tapasztalt izomláz. Ez a „görgő effektus” jele, ami azt mutatja, hogy a tested újra felfedezi, hogyan kell megfelelően mozogni. Ez az érzés lehet kellemetlen, de ugyanakkor nagyon jól esik, mert tudod, hogy a tested regenerálódik és fejlődik.

A Funkcionális fascia tréning egy új utat nyit meg előtted a testi jólét felé. Foglalj időpontot most, és kezd el felfedezni a belső rugalmasságodat!

Fascia tréning bejelentkezés

Kotogányné Lőrincz Krisztina